PIELGRZYMKA I WYCIECZKA DO MEDUGORJE Z POBYTEM NAD ADRIATYKIEM
26.08. – 03.09.2024 (9 DNI)
NEUM – DUBROVNIK – MEDUGORJE – SURMANCI – KRAVICE – MOSTAR – VEPRIĆ – SPLIT
1. DZIEŃ 26.08. Poniedziałek: Wyjazd w godzinach porannych (godz.1,00), przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Chorwacji. Msza Święta na Jasnej Górze, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ 27.08. Wtorek: Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do hotelu nad wybrzeże Adriatyku. Zakwaterowanie, relaks i wypoczynek na plaży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
3. DZIEŃ 28.08. Środa: Śniadanie, relaks i wypoczynek na plaży. Wieczorem Msza Święta, obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ 29.08. Czwartek: Śniadanie, poranny wyjazd na wycieczkę do DUBROVNIKA – pobyt w najpiękniejszym mieście na Adriatykiem. Pobyt rozpoczniemy Mszą Świętą, następnie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – Stradun, Katedra, Stary Port, Studnia Onufrego, czas wolny. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów miasta( płatny dodatkowo-15eur). Powrót do hotelu, relaks i wypoczynek na plaży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
5. DZIEŃ 30.08. Piątek: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Mostaru, Msza Święta w klasztorze franciszkańskim. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk – ulica rzemieślników, czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie. Przejazd do Medugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.
6. DZIEŃ 31.08. Sobota: Śniadanie, wyjazd do Surmanci na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała (ikona Jezusa Miłosiernego). Następnie dla chętnych wyjazd na wodospady KRAVICE – relaks i wypoczynek nad wodą(dodatkowo płatne 10 euro/os). Powrót w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych , nocleg.
7. DZIEŃ 01.09. Niedziela: Droga Krzyżowa na górze Kriżevac, powrót do hotelu, śniadanie. Msza Święta. Czas do dyspozycji pielgrzymów, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.
8. DZIEŃ 02.09. Poniedziałek: Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Msza Święta w Sanktuarium VEPRIĆ – chorwackie Lourdes. Przejazd do SPLITU zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
9. DZIEŃ 03.09. Wtorek: Śniadanie, Msza Święta w Piekarach Śląskich, wykwaterowanie, przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy do Polski. W czasie jazdy krótkie postoje, po przekroczeniu granicy Polski ok. 17 obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.
CENA: 700pln + 400euro
Cena zawiera: transport klimatyzowanym autokarem; 2 noclegi w hotelu tranzytowym; 3 noclegi w hotelu nad morzem; 3 noclegi pensjonacie w Medugorje; 8 śniadań i obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej; w zwiedzanych miastach opiekę lokalnego przewodnika; opiekę licencjonowanego pilota; opłaty drogowe; ubezpieczenie KL i NNW; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy; podatek VAT.
UWAGA: Dodatkowo 180 euro płatne na miejscu w Bośni na wydatki związane z realizacją programu.
Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.
Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu z przyczyn niezależnych.
Cena ustalona jest w oparciu o ceny transportu w styczniu 2024. W przypadku radykalnego podniesienia cen przez przewoźników, cena może ulec zmianie.
ZAPISY: Jolanta Chwieśko tel. 606-132-674.
Wpisowe do końca marca: 700 zł.