Wiadomo już, że nie będzie naszych wielkopostnych rekolekcji, dlatego jeszcze raz "włączam" poniżej linki do rozważań misyjnych, ciągle aktualnych dla nas na te 10 lat. Co do spowiedzi, to jest ona jak najbardziej możliwa i zachęcam do niej:
- po wieczornym różańcu,
- po umówieniu się drogą mailową, lub telefoniczną (dane są dostępne w zakładce "Kontakt", można też zostawić wiadomość głosową - oddzwonię; w tej zakładce jest też nr konta, gdyby komuś brakowało możliwości składania ofiar na tacę - ale patrzcie najpierw na potrzeby swoje i swych rodzin).

   Błogosławię wszystkim na czas prywatnego lub rodzinnego przeżywania rekolekcji!

Homilie i konferencje z poszczególnych dni misyjnych z 2018 r.:

22 23 24 25 26 27 28 29

   Mamy kolejne ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA METROPOLITY na czas epidemii. Wcześniejsze informacje (poniżej) zostały poprawione zgodnie z nowym komunikatem, a oto niektóre z tych nowych, ważnych dla nas, rozstrzygnięć:

- w każdej Mszy św. lub (tu nowość: ) w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę; zatem, oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, powinny to być w pierwszej kolejności (a więc już nie wyłącznie) osoby zamawiające intencję mszalną,

- przypominam, że ograniczenia dotyczą też zgromadzeń na zewnątrz,

- możliwość przyjęcia w kościele Komunii św. będzie także - jeśli ktoś o to poprosi w zakrystii - po zakończeniu Mszy św., gdy jej uczestnicy już wyjdą ze świątyni,

- w pozostałe jeszcze niedziele Wielkiego Postu będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 12.00 - teraz już w intencjach wskazanych przez głównego celebransa,

- warunki, przedłużonej teraz do 19 kwietnia, dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii są zawarte w pierwszym zarządzeniu ks. arcybiskupa - z dn. 13 marca b.r.,

- nie będzie w tym roku tradycyjnej Drogi Krzyżowej w Zalesiu,

- szczegóły odnośnie liturgii Triduum Paschalnego podam w późniejszym czasie.

O nowym odpuście specjalnym można przeczytać na stronie archibial.pl.

OstrobramskaKs. abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki przełożył peregrynację obrazu NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w archidiecezji białostockiej na rok 2021. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji tego wydarzenia w przyszłym roku zostaną podane w  późniejszym terminie.

   Z racji na odwołanie zbiórki w sklepach oraz na brak dostępu do produktów z Banków Żywności, CARITAS naszej archidiecezji apeluje - zwłaszcza do młodych - o zaangażowanie w akcję "KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA". Szczegóły dostępne w poniższym linku, a w razie potrzeby proszę też o kontakt z parafią.

senior

   Ciągle aktualne dla nas informacje w zarządzeniu ks. arcybiskupa z dn. 14 marca b.r., to przede wszystkim te odnoszące się do wspólnego różańca, wody święconej, odwołania spotkań i przekazywania znaku pokoju.

   Na stronie archidiecezji, a także w innych mediach, można znaleźć wykaz transmisji Mszy św. w najbliższym czasie, rekolekcji, a także innych wydarzeń.

Drukuj

Kilka słów o parafii

msx włącz . Opublikowano w home

Parafię erygował abp Edward Ozorowski, dn. 24 VI 2008 r. Wydzielono ją z parafii w Dobrzyniewie. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Krzysztof Kowalewski.

Kościół parafialny zbudowano – pierwotnie jako kaplicę publiczną – w latach 1984-87, z inicjatywy ówczesnego Dobrzyniewskiego proboszcza, ks. Józefa Zubowskiego oraz mieszkańców wsi Kozińce, według projektu inż. Stanisława Smacznego. Kaplica została poświęcona przez bpa Edwarda Kisiela 5 VII 1987 r.

W marcu 2009 r. wyremontowano i urządzono salkę parafialną, która mieści się w podpiwniczeniu kościoła. 

W drugiej połowie 2016 r., po kilkumiesięcznej budowie, został oddany do użytku budynek garażowy, z ogólnodostępną toaletą oraz mieszkaniem proboszcza. Tutaj też, na piętrze, mieści się tymczasowo kancelaria parafialna.

 

Do parafii należą miejscowości:

Kozińce, Kulikówka, Obrubniki, Szaciły, Zalesie

Liczba parafian: 787 (stan na dzień 2020.01.10)