Drukuj

11/12 kwietnia 2020 r. - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Święto Wielkiej Nocy, to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzę wszystkim mieszkańcom naszej gminy, aby Święta Wielkanocne, obchodzone w tak trudnym czasie, przyniosły radość, pokój, wzajemną życzliwość i nadzieję na lepszą przyszłość, by stały się źródłem wzmacniania ducha dla przezwyciężania obecnych trudności. Podpisał: Wojciech Cybulski, Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże.

2. Najgorętsze podziękowania za zaangażowanie w kościele w tym najważniejszym w roku i jednocześnie jakże niełatwym czasie:

- za przygotowanie dekoracji grobu Pańskiego (który w tym roku nawiązuje w swej wymowie do wyjątkowej pustki w kościele) oraz za przygotowanie kwiatów dziękuję: Beacie Dębickiej, Ewie i Zdzisławowi Łukaszewiczom oraz Anecie Więckowskiej,
- za posługę w liturgii dziękuję zarówno parafianom, druhowi Wojciechowi - przedstawicielowi naszej OSP, p. organistce, jak też osobom spoza parafii,
- za modlitwę: wspólną w czasie Mszy św., nabożeństw i codziennego różańca, indywidualną w czasie adoracji oraz tych, którzy z jak najbardziej słusznych powodów korzystają z dyspensy i pozostają w domach, a łączą się z nami przez modlitwę osobistą i rodzinną,
- za wszelkie ofiary, tak hojnie składane w obecnym czasie, dziękuję wszystkim ofiarodawcom,
- za liczne gesty i wyrazy życzliwości,

wszystkim składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

3. Msze św. Niedzieli Wielkanocnej są sprawowane w tym roku:

- w sobotę: Wigilia Paschalna o 21.30,
- w niedzielę: o 7.30 i 10.30 (nie ma procesji rezurekcyjnej).

4. Porządek Mszy św. w Oktawie Wielkanocnej, która jest w liturgii przedłużeniem – do ośmiu dni – Wielkanocnej Niedzieli (z tej też racji w najbliższy piątek nie ma postu od pokarmów mięsnych):

- w poniedziałek: Msze św. będą o 8.30 i 10.30,
- we wtorek i sobotę: o 8.00,
- w środę: o 18.00,
- w czwartek i piątek: o 7.00,
- w Niedzielę Miłosierdzia Bożego: o 8.30, 10.30 (w intencji mieszkańców Szacił)
i 12.00.

5. W dalszym ciągu trwamy w łączności na codziennej modlitwie różańcowej o 20.30, dziś, czyli w niedzielę, wyjątkowo poprzedzonej w kościele Nieszporami – o 20.15.

6. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone będą na uczelnie katolickie, zaś w Niedzielę Miłosierdzia – ofiary zbierane do puszek – na CARITAS naszej archidiecezji.

7. W poniedziałek przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy za swoją miłość do Ojczyzny zginęli „na nieludzkiej ziemi”.

8. W dalszym ciągu proszę o codzienne monitorowanie aktualności na naszej stronie internetowej.