Drukuj

17 maja 2020 r. - VI niedziela wielkanocna

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W przedsionku są dziś do wzięcia maseczki ochronne wielorazowego użytku, przygotowane przez dobrzyniewskie GCK jako owoc akcji „Solidarnie szyjemy dobro”. GCK zachęca też do czynnego udziału w tej akcji wszystkich, którzy mają takie możliwości. Szczegóły znajdziemy na stronie GCK, a za dzisiejszy prezent składam w imieniu nas wszystkich serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

2. Z treścią dzisiejszego listu naszego episkopatu można się zapoznać na stronie episkopat.pl, gdzie jest także napisany z tej samej okazji list papieża Benedykta.

3. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują jutro o godz. 18.00 widowisko muzyczne pt. „Santo subito – Prorok naszych czasów”. Zachęcamy do oglądania.

4. Wspólne dziękczynienie za dar św. Jana Pawła II będziemy w naszym kościele celebrować jutro podczas Mszy św. sprawowanej – wyjątkowo – o godz. 8.00 oraz w czasie wieczornego różańca połączonego z nabożeństwem majowym.

5. W pozostałe dni tego tygodnia Msze św. będą wg „majowego porządku”, czyli:
- do piątku włącznie: o godz. 18.00,
- w sobotę: o 8.00.

6. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę modlimy się szczególnie o dobre urodzaje, zaś Msza św. wg formularza pokutnego „W czasie pandemii” będzie w tym tygodniu sprawowana w piątek.

7. Przypominam, że zarządzeniem naszego Arcybiskupa Metropolity zostały odwołane na razie wszelkie spotkania, także i te przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

8. Za tydzień – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to jednocześnie doroczny dzień modlitwy za Kościół w Chinach, a w Msza św. o 10.30 w naszym kościele będzie sprawowana w intencji mieszkańców Obrubnik.