Drukuj

7 czerwca 2020 r. - uroczystość Najświętszej Trójcy

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Najpierw ogłoszenie od GCK, które serdecznie zaprasza na casting do wersji filmowej EtnoMusicalu „Od Kupalnocki do wesela – lokalne obrazki obrzędowe”. Poszukiwane są osoby w każdym wieku: do ról mówionych, śpiewanych, tanecznych i statystowania. Z nadzieją, że nie będzie tam promocji żadnych zwyczajów pogańskich, również zachęcam do spróbowania swoich sił – szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej gckdobrzyniewo.pl.

2. W minionym tygodniu zostały ogłoszone nowe nominacje proboszczowskie w naszej archidiecezji. Nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Aleksander Dobroński, dotychczasowy proboszcz parafii św. Faustyny w Białymstoku, który swój nowy urząd obejmie 28 czerwca b.r. – w dniu odpustu NMP Nieustającej Pomocy.

3. Przypominam, że dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej, zaś po Mszy św. o 10.30 – czyli ostatniej w dniu dzisiejszym – będzie spotkanie rady parafialnej.

4. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to „święto nakazane”, dlatego Msze św. w tym dniu będą według zwykłego porządku niedzielnego. Po Mszy o 10.30, tradycyjną trasą, będzie już mogła przejść procesja eucharystyczna. Strażacy i dzieci pierwszokomunijne są zaproszeni do udziału w procesji w swoich uroczystych strojach. Wzorem lat ubiegłych, mieszkańcy poszczególnych miejscowości są proszeni o przygotowanie i wystrój ołtarzy na trasie procesji, zaś mieszkańcy Kozińc – o przystrojenie domów i posesji oraz o udekorowanie i posprzątanie kościoła.

5. Od piątku będziemy też obchodzić tradycyjną Oktawę Bożego CiałaMsze św., z Nieszporami eucharystycznymi i procesją, będą w dni powszednie tej oktawy codziennie o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę natomiast Msze św. będą również wg zmienionego porządku, czyli o godz. 8.30 i 16.00. Nieszpory i procesja będą wówczas po tej popołudniowej Eucharystii. Po obydwu Mszach św. będą też zbierane ofiary do puszek na uczelnie katolickie.

7. Porządek Mszy św. w pozostałe dni tego tygodnia:
- w poniedziałek będzie ona o godz. 18.00,
- we wtorek (wg formularza pokutnego „W czasie pandemii”): o 7.00,
- w środę (wigilia uroczystości „Bożego Ciała”, a także rocznica święceń biskupich i ingresu naszego Arcybiskupa Metropolity): Msza św. również o 18.00.