Drukuj

21 czerwca 2020 r. - XII niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W najbliższy wtorek przypada Dzień Ojca – polecajmy naszych ojców Ojcu Niebieskiemu w osobistych modlitwach.

2. W środę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela12. rocznica erygowania naszej parafii. Składając podziękowanie Dobremu Bogu, za możliwość troski o to dzieło od samego początku oraz Wam wszystkim za ofiarną współpracę pragnę podać trochę danych statystycznych. Przez te lata w księgach parafialnych odnotowano: 124 chrzty, 44 śluby i 121 pogrzebów; 84 dzieci przyjęło I Komunię św., a 112 osób – sakrament bierzmowania. Na potrzeby parafii wpłynęło w sumie – licząc tacę, kolędę i ofiary składane przy innych okazjach – ponad 805 tys. zł, co pozwalało swobodnie pokrywać wydatki bieżące oraz realizować inwestycje, takie jak postawienie budynku parafialnego, czy sfinansowanie prac przygotowawczych i całego projektu termomodernizacji kościoła. Stan konta parafii na dzień dzisiejszy wynosi ponad 180 tys. zł. Jeszcze raz składam Wam za to wszystko serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

3. Msze św. z uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela będą sprawowane we wtorek i środę o godz. 18.00.

4. W czwartek zapraszam do kościoła wszystkich uczniów – Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w tym dniu odprawiona o godz. 11.30.

5. Na piątek i sobotę zaplanowane jest czterdziestogodzinne nabożeństwo, które poprowadzi w tym roku ks. Adam Turliński, wikariusz par. św. Krzysztofa w Białymstoku. Msze św. w tych dniach będą o godz. 10.30 i 18.00. W sobotę – uroczystość NMP Nieustającej Pomocy – pierwsza Msza św. w tym dniu będzie w intencji mieszkańców Zalesia, a Msza wieczorna w intencji mieszkańców Kozińc. Zachęcam do skorzystania z obecności spowiedników i przystąpienia w tych dniach – przed odpustem – do sakramentu pokuty. W ciągu dnia natomiast zechciejmy trwać przy Chrystusie na osobistej adoracji. Na stoliku za ławkami wyłożona jest lista, gdzie można wpisać swoją obecność, aby zapewnić ciągłość tejże adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas sobotniej Mszy św. o godz. 18.00 chciałbym też w sposób szczególny podziękować Panu Bogu i Matce Bożej Nieustającej Pomocy za wspólnie z Wami przeżyte 12 lat mojego kapłaństwa.

6. 28 czerwca, w dzień odpustu, Msze św. będą odprawiane wg zwykłego porządku niedzielnego. Uroczysta suma odpustowa, wraz z procesją, będzie o godz. 10.30. Podczas tej Eucharystii planowany jest obrzęd kanonicznego objęcia parafii przez nowego proboszcza – ks. Aleksandra Dobrońskiego.

7. 28 czerwca, to jest też dzień wyborów prezydenckich w naszej Ojczyźnie. Zachęcam do włączenia się w tym tygodniu do nowenny modlitewnej, a także indywidualnego podejmowania postu w intencji o mądrość Narodu, abyśmy nie dali sobie ukraść Polski! Ważny apel z tym związany kieruje do nas także białostocki oddział Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego – tekst tego apelu jest dostępny na naszej tablicy ogłoszeń.

8. Msza św. wg formularza pokutnego „W czasie pandemii” będzie w tym tygodniu sprawowana w poniedziałek, o godz. 18.00.

9. Nabożeństwo czerwcowe wciąż odprawiamy codziennie o godz. 20.30.

1. W najbliższy wtorek przypada Dzień Ojca – polecajmy naszych ojców Ojcu Niebieskiemu w osobistych modlitwach.
2. W środę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – 12. rocznica erygowania naszej parafii. Składając podziękowanie Dobremu Bogu, za możliwość troski o to dzieło od samego początku oraz Wam wszystkim za ofiarną współpracę pragnę podać trochę danych statystycznych. Przez te lata w księgach parafialnych odnotowano: 124 chrzty, 44 śluby i 121 pogrzebów; 84 dzieci przyjęło I Komunię św., a 112 osób – sakrament bierzmowania. Na potrzeby parafii wpłynęło w sumie – licząc tacę, kolędę i ofiary składane przy innych okazjach – ponad 805 tys. zł, co pozwalało swobodnie pokrywać wydatki bieżące oraz realizować inwestycje, takie jak postawienie budynku parafialnego, czy sfinansowanie prac przygotowawczych i całego projektu termomodernizacji kościoła. Stan konta parafii na dzień dzisiejszy wynosi ponad 180 tys. zł. Jeszcze raz składam Wam za to wszystko serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
3. Msze św. z uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela będą sprawowane we wtorek i środę o godz. 18.00.
4. W czwartek zapraszam do kościoła wszystkich uczniów – Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w tym dniu odprawiona o godz. 11.30.
5. Na piątek i sobotę zaplanowane jest czterdziestogodzinne nabożeństwo, które poprowadzi w tym roku ks. Adam Turliński, wikariusz par. św. Krzysztofa w Białymstoku. Msze św. w tych dniach będą o godz. 10.30 i 18.00. W sobotę – uroczystość NMP Nieustającej Pomocy – pierwsza Msza św. w tym dniu będzie w intencji mieszkańców Zalesia, a Msza wieczorna w intencji mieszkańców Kozińc. Zachęcam do skorzystania z obecności spowiedników i przystąpienia w tych dniach – przed odpustem – do sakramentu pokuty. W ciągu dnia natomiast zechciejmy trwać przy Chrystusie na osobistej adoracji. Na stoliku za ławkami wyłożona jest lista, gdzie można wpisać swoją obecność, aby zapewnić ciągłość tejże adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas sobotniej Mszy św. o godz. 18.00 chciałbym też w sposób szczególny podziękować Panu Bogu i Matce Bożej Nieustającej Pomocy za wspólnie z Wami przeżyte 12 lat mojego kapłaństwa.
6. 28 czerwca, w dzień odpustu, Msze św. będą odprawiane wg zwykłego porządku niedzielnego. Uroczysta suma odpustowa, wraz z procesją, będzie o godz. 10.30. Podczas tej Eucharystii planowany jest obrzęd kanonicznego objęcia parafii przez nowego proboszcza – ks. Aleksandra Dobrońskiego.
7. 28 czerwca, to jest też dzień wyborów prezydenckich w naszej Ojczyźnie. Zachęcam do włączenia się w tym tygodniu do nowenny modlitewnej, a także indywidualnego podejmowania postu w intencji o mądrość Narodu, abyśmy nie dali sobie ukraść Polski! Ważny apel z tym związany kieruje do nas także białostocki oddział Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego – tekst tego apelu jest dostępny na naszej tablicy ogłoszeń.
8. Msza św. wg formularza pokutnego „W czasie pandemii” będzie w tym tygodniu sprawowana w poniedziałek, o godz. 18.00.
9. Nabożeństwo czerwcowe wciąż odprawiamy codziennie o godz. 20.30.