Drukuj

Sakramenty

Proboszcz włącz . Opublikowano w Uncategorised

1. Komunia św. wielkanocna

Obowiązek ten można spełnić od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej (a więc w tym roku od 26 lutego do 7 czerwca). Jeśli komuś, z racji dotychczasowych ograniczeń, nie udało się jeszcze go wypełnić, to zachęcam, za ks. arcybiskupem, do uniknięcia grzechu ciężkiego związanego z tym brakiem i - jeśli jest taka potrzeba - skorzystania uprzednio z sakramentu pokuty (o możliwościach spowiedzi - poniżej), a także zaproszenia mnie do posługi domowej, jeśli stan zdrowia nie pozwala na przybycie do kościoła.

2. Pierwsza Komunia św.

Zgodnie z rozporządzeniem ks. arcybiskupa z dn. 17 kwietnia b.r., "Na prośbę rodziców dopuszcza się możliwość organizowania I Komunii św. indywidualnej lub w małych grupach z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Decyzję w tej sprawie podejmuje miejscowy Proboszcz w porozumieniu z rodzicami dzieci, uwzględniając aktualne zarządzenia organów państwowych."

Po kwietniowo-majowych konsultacjach z rodzicami termin I Komunii św. w naszej parafii został wstępnie ustalony na 6 września plus kilka przypadków wcześniejszych (np. 31 maja).

3. Spowiedź

Skorzystać z tego sakramentu można codziennie po różańcu, odmawianym w kościele o 20.30, a także umawiać się w innym czasie (patrz: zakładka Kontakt).

4. Bierzmowanie

Wg obecnie obowiązujących rozporządzeń - przy założeniu, że sytuacja się nie zmieni - tegoroczne bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się 13 września o godz. 10.30.