(80 rocznica bitwy o Monte Cassino)

JASNA GÓRA – PADWA – LORETO – MANOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – MB RÓŻAŃCOWA(POMPEJE) – O. DOLINDO(NEAPOL) – MONTE CASSINO – RZYM – WATYKAN – CASCIA – NURSJA – KAHLENBERG – PIEKARY ŚLĄSKIE

1. DZIEŃ 04.06. Wtorek: Wyjazd w godzinach porannych na pielgrzymkę(4,00), przejazd przez Polskę, krótki postój i modlitwa na Jasnej Górze, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Brna.

2. DZIEŃ 05.06. Środa: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do Padwy w godzinach popołudniowych, wizyta w Bazylice Św. Antoniego, Msza Święta, krótkie zwiedzanie, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ 06.06. Czwartek: Śniadanie, wykwaterowanie, dalsza podróż. Krótki pobyt w Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Santa Casa, miejsca kultu maryjnego z tzw. Świętym Domkiem. Jeżeli czas pozwoli krótki pobyt w Manopello w kapucyńskim Sanktuarium Świętego Oblicza – Volto Santo. Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ 07.06. Piątek: Msza Święta w Sanktuarium. Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem m.in. zabudowania klasztorne, Kościół i Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Grób, Kościół Ojca Pio, Droga Krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu. Przejazd do Monte San Angelo. Pobyt w Sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd nad morze, relaks i wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

5. DZIEŃ 08.06. Sobota: Śniadanie, wykwaterowanie. Wizyta w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, przejazd do Neapolu, nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. Msza Święta na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ 09.06. Niedziela: Śniadanie( suchy prowiant), następnie przejazd do RZYMU. Wizyta na Grobie św. Jana Pawła II, zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny, następnie spacer po mieście z przewodnikiem(4,3km) – kościół św. Filipa Neri – Chiesa Nuova, Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi, Piazza Venezia, Altare della Patria, Foro Romano, Palatino, Arco di Constantino, Colosseo(z zewnątrz). W ciągu dnia Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7. DZIEŃ 10.06. Poniedziałek: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Casci, zwiedzanie Sanktuarium św. Rity – kościół i klasztor z relikwiami Świętej. Przejazd do Nursji – miasto rodzinne św. Benedykta i św. Scholastyki. Zakwaterowanie w hotelu w północnych Włoszech, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ 11.06. Wtorek: Śniadanie, wyjazd w dalszą podróż. Przejazd do hotelu w Brnie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Jeżeli czas pozwoli, Msza Święta w Narodowym Sanktuarium Polskim na Kahlenbergu.

9. DZIEŃ 12.06. Środa: Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Po drodze krótka przerwa w Piekarach Śląskich. Msza Święta w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, zwiedzanie z przewodnikiem, obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Cena: 950pln + 470euro

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem: 8 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami;8 śniadań i obiadokolacji; opłaty drogowe, autostradowe, wjazdy do miast; ubezpieczenie KL i NNW; składkę na TFG i TFP; podatek VAT.

UWAGA: Dodatkowo 160euro płatne na wydatki związane z realizacją programu nie podlegające rozliczeniu.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Zapisy u p. Joli Chwieśko tel. 606-132-674 Zaliczka 700 zł – wpłata do końca marca