Drukuj

14 lipca 2019 r. - XV niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W zakrystii wciąż jest dostępna książka „Pięć wieków parafii dobrzyniewskiej” oraz lista uczestników „Grupy ZłotejBiałostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

2. W okresie wakacyjnym jest też, tradycyjnie, organizowana z naszej archidiecezji Piesza Pielgrzymka do Wilna oraz pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegóły – na stronach internetowych tych pielgrzymek.

3. Piknik Rodzinny pod patronatem honorowym abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 14.00 na dziedzińcu przed Pałacem Branickich w Białymstoku. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Piknik będzie też okazją do zamanifestowania przywiązania do wartości rodzinnych. Organizatorem pikniku jest Marszałek Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do uczestnictwa. Wstęp wolny.

4. Ks. proboszcz z Dobrzyniewa serdecznie zaprasza na Mszę św. sprawowaną na cmentarzu w wigilię odpustu św. Marii Magdaleny. Ta wyjątkowa Eucharystia będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 21 lipca b.r., o godz. 18.00.

5. Porządek Mszy św. w tym tygodniu w naszym kościele:
- w poniedziałek i wtorek: Msze św. będą o godz. 7.00,
- w środę, czwartek i piątek – o 18.00,
- w sobotę – o 8.00.

Drukuj

7 lipca 2019 r. - XIV niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W przedsionku kościoła jest dziś dostępny wakacyjny numer „Dróg Miłosierdzia”, zaś w zakrystii – książki prof. Maroszka „Pięć wieków parafii dobrzyniewskiej”.

2. W najbliższy czwartek przypada liturgiczne święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. 30 lipca wyruszy 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisywać się na nią będzie można od 22 lipca, w miejscach wskazanych na plakatach oraz na stronie pielgrzymki, zaś do „Grupy Złotej” można zapisać się już od dziś w zakrystii.

4. Duszpasterstwo kobiet organizuje też pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Zapisy – w parafii św. Faustyny w Białymstoku.

5. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- w poniedziałek, wtorek i środę: Msze św. będą o godz. 18.00,
- w czwartek i piątek – o 7.00,
- w sobotę – o 8.00.

Drukuj

30 czerwca 2019 r. - uroczystość NMP Nieustającej Pomocy

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W dniu dzisiejszym ks. kanonik Leon Grygorczyk obejmuje urząd proboszcza w parafii Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym, zaś nasza parafia obchodzi doroczny odpust NMP Nieustającej Pomocy. Z tych okazji gorące i serdeczne podziękowania składam wszystkim zaangażowanym parafianom za nieocenione wsparcie i pomoc w ostatnich miesiącach – zarówno mi okazywaną, jak też i całej parafii dobrzyniewskiej oraz za troskę o nasze parafialne sprawy, łącznie z dzisiejszym odpustem i okolicznościowym poczęstunkiem przygotowywanym dziś w Obrubnikach. Imiennie chciałbym wspomnieć ks. Marka – z podziękowaniem za przyjęcie zaproszenia i posługę w Kozińcach w tych ostatnich dniach – natomiast proszę wybaczyć, że nie będę wymieniał więcej osób, bo jest ich tyle, że to naprawdę znacznie by przedłużyło naszą uroczystość, a nie chciałbym też nikogo pominąć. Wszystkim za wszelkie zaangażowanie i modlitwę – zarówno w wielkich sprawach, jak też i w tych, które z pozoru mogą wydawać się błahe, a często były równie ważne i potrzebne – składam gorące BÓG ZAPŁAĆ!

2. Dziękuję również za ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej – wczoraj zebrano u nas na ten cel 368 zł.

3.  Po procesji eucharystycznej zachęcam jeszcze do pozostania w kościele i wysłuchania koncertu kwartetu wokalnego „Tre Donne”, zaproszonego specjalnie na dzisiejszą uroczystość.

4. W zakrystii są od dziś dostępne książki i okolicznościowe foldery, w których możemy znaleźć wiele informacji o parafii w Dobrzyniewie i jej pięćsetletniej historii – publikacje przygotowane w roku obchodów tego wielkiego jubileuszu. Znajdziemy tam też trochę wiedzy historycznej dotyczącej naszych ziem i miejscowości, które obecnie tworzą terytorium parafii Kozińce. Książki nie mają swojej ceny – zaopatrując się w nie, można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz parafii Dobrzyniewo, którą wydruk 1 egzemplarza tej publikacji kosztował 32 zł. Serdecznie zachęcam do skorzystania!

5. W tym tygodniu przypadają: w środę – liturgiczne święto św. Tomasza, apostoła – a także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji na sprawowany w sobotę sakrament małżeństwa, proszę wyjątkowo tych wszystkich, którzy obchodzą I soboty miesiąca, o prywatną modlitwę różańcową i rozważanie.

6. W najbliższą sobotę odbędzie się Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą w katedrze o godz. 8.00. Do uczestnictwa są zaproszeni wszyscy wierni, a zwłaszcza rodziny.

7. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po drugiej Mszy św. będzie u nas procesja eucharystyczna, zaś ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby naszej kurii.

8. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- w poniedziałek, środę, czwartek i piątek: Msze św. będą o godz. 18.00,
- we wtorek – o 7.00,
- w sobotę – o 16.30.

9. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dzisiejszą obecność i wspólną modlitwę i zapraszam na kolejny odpust – 28 czerwca 2020 r.!

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Czesława Klepackiego z Obrubnik. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!