Drukuj

19 maja 2019 r. - V niedziela wielkanocna

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pomoc poszkodowanym 620 zł – gorąco dziękuję za okazaną pomoc. Dziękuję także rodzicom bierzmowanej młodzieży oraz dzieci pierwszokomunijnych za prace porządkowe przy kościele oraz za dar ołtarza w postaci nowych strojów dla służby liturgicznej. BÓG ZAPŁAĆ!

2. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Składają się na nią różnorodne inicjatywy modlitewne, charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje – na stronie internetowej.

3. Od jutra do piątku dzieci, wraz z rodzicami, będą uczestniczyć w Eucharystii oraz nabożeństwie majowym w ramach „białego tygodnia”. Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i dzień modlitwy za Kościół w Chinach – jest też dniem patronalnym mieszkańców Obrubnik. Msza św. będzie wtedy sprawowana w ich intencji.

4. Tegoroczna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie wyruszy z katedry 25 maja o godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Zapraszamy też na wieczór pamięci bohaterów walki o niepodległą Polskę w latach 1918-1920, żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego oraz żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie – również w najbliższą sobotę, o godz. 20.00, na placu przy katedrze.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawiciela naszego seminarium duchownego, a ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby tej uczelni. Przed kościołem natomiast będą zbierane ofiary do puszek w ramach akcji CARITAS „Kilometry dobra”.

Drukuj

12 maja 2019 r. - IV niedziela wielkanocna

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Przypominam, że dziś zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie p. Wojtachów z parafii monieckiej.

2. W przedsionku dostępny jest kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”.

3. W dzisiejszą niedzielę, Dobrego Pasterza, rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Powołania – do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególne dni w tym tygodniu, to  wtorek – święto św. Macieja, apostoła – oraz czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.

4. W piątek, z racji na zawierany sakrament małżeństwa, Msza św. z nabożeństwem majowym będzie u nas wyjątkowo o godz. 17.00.

5. Za tydzień – I Komunia św. dzieci z naszej parafii. Uroczystość tą będziemy przeżywać podczas Mszy św. o 10.30. Spowiedź dzieci i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00.

6. Za tydzień w Białymstoku odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Szczegółowe informacje – na plakatach.

7. Na początku maja odszedł do Pana ś.p. Sławomir Zakrzewski z Kozińc. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Drukuj

5 maja 2019 r. - III niedziela wielkanocna

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W ostatnim czasie zebrano u nas: 760 zł na uczelnie katolickie (w Poniedziałek Wielkanocny), 440 zł na rzecz CARITAS (w Niedzielę Miłosierdzia) oraz 350 zł na fundusz młodzieżowy naszej archidiecezji (podczas bierzmowania). BÓG ZAPŁAĆ!

2. Jutro przypada liturgiczne święto św. apostołów Filipa i Jakuba, zaś w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; jest to także dzień imienin abpa seniora Stanisława Szymeckiego – pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie.

3. „Jak mówić, żeby się zrozumieć? Co to jest komunikacja? Co powoduje, że nie dogadujemy się w różnych relacjach w naszym życiu?” – to niektóre zagadnienia, które będą poruszone na warsztatach, które w najbliższą sobotę o godz. 12.15 w Wiejskim Domu Kultury w Kozińcach poprowadzi nasza pani psycholog Edyta Zdanuczyk-Żera. Zapraszamy bardzo serdecznie!

4. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca archidiecezji białostockiej odbędzie się z kolei przy katedrze białostockiej, również w najbliższą sobotę, o godz. 10.00. W programie: konferencja, przygotowanie do pielgrzymki na Jasną Górę na przełomie maja i czerwca b.r. oraz Msza św. o godz. 12.00.

5. W przyszłą niedzielę chcemy zebrać ofiary do puszek na rzecz rodziny państwa Wojtachów z parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach, których dom uległ zniszczeniu w czasie pożaru w marcu b.r. W ich imieniu już dziś dziękuję za wszelką chęć pomocy.

6. ARiMR przypomina rolnikom, że 15 maja mija termin składania wniosków o dopłaty.

7. 9 czerwca parafia Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym będzie obchodzić 500-lecie swego istnienia. Przez większość tego okresu byliśmy częścią tej wspólnoty parafialnej, stąd też moja gorąca prośba do sołtysów i kół gospodyń z naszych miejscowości – o włączenie się w organizację parafialnego festynu i przygotowanie jakiejś formy poczęstunku od poszczególnych wsi. Kontaktować się w tej sprawie można ze mną, albo bezpośrednio z p. Anną Kwit – sołtys wsi Letniki. Już dziś wszystkim osobom, które zechcą się włączyć w to dzieło, składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!