Drukuj

22 września 2019 r. - XXV niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Dziś jeszcze przyjmuję zapisy na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Jasną Górę.

2. W zakrystii są dziś dostępne tzw. „torby Samarytanki”, rozprowadzane w ramach jednej z akcji pomocy żywnościowej CARITAS. Torby te, wypełnione produktami o długim terminie przydatności do spożycia, należy dostarczyć do najbliższej środy włącznie – albo do parafii, albo do siedziby CARITAS – przy ul. Warszawskiej w Białymstoku.

3. W tym tygodniu oraz w przyszłą niedzielę archidiecezja białostocka zaprasza na:
- Mszę św. w ramach programu CARITAS Polska „Rodzina Rodzinie”,
- Mszę św. (w piątek o 11.00 w katedrze) i pielgrzymkę (w sobotę, od godz. 8.00, z Kuźnicy do Sokółki) Krajowej Administracji Skarbowej,
- Dzień jedności rolniczej.

4. W najbliższą sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Michała Sopoćki. Program uroczystości związanych z patronem miasta Białegostoku jest dostępny tutaj, zaś w naszym kościele Msza św. będzie o godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć prezesa zarządu Stowarzyszenia Mess’AJE Polska, które prowadzi w Białymstoku dzieło biblijnej katechezy dorosłych, a przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby tegoż stowarzyszenia.

6. Porządek Mszy św. w naszym kościele w pozostałe dni tego tygodnia:
- w poniedziałek i czwartek: Msze św. będą o godz. 7.00,
- we wtorek, środę i piątek: o 18.00.

Drukuj

15 września 2019 r. - XXIV niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Na uczelnie katolickie zebrano u nas w ubiegłym tygodniu 145 zł. Dziękuję za te ofiary, a także chcę gorąco podziękować za kolejne świeże kwiaty, które pojawiły się u nas w kościele z różnych kozińskich hodowli, a przede wszystkim – dziękuję wszystkim osobom czynnie zaangażowanym we wczorajsze świętowanie Podwyższenia Krzyża św. – zarówno naszej grupie pielgrzymującej do Włocławka, jak też i tym, którzy włączyli się w tą modlitwę w parafii, czy archidiecezji. Gorące BÓG ZAPŁAĆ!!!

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w najbliższą środęświęto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, zaś w sobotęświęto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00.

4. Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w sobotę, 21 września br., o godzinie 11.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.

5. W najbliższą sobotę w Świętej Wodzie odbędą się obchody Święta Podziemia Niepodległościowego. Plan wydarzenia: 12.00 - Msza Święta, 13.00 - przemarsz do miejsca pamięci, otwarcie wystawy IPN „Żołnierze Wyklęci Pamietamy”, 13.30 - piknik w lasku obok sanktuarium, poczęstunek żołnierski, występ Orkiestry Dętej z Wasilkowa, pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej, 17.00 - zakończenie.

6. Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej zaprasza na sympozjum pt. "Stanisław Moniuszko - pieśń religijna i narodowa. 200. rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta i organisty", które odbędzie się 21 września 2019 (sobota) o godz. 15.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, ul. Kościelna 1A w Białymstoku. Wstęp wolny.

7. W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty - na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie i kandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Zgłoszenia na wspólny wyjazd przyjmuję do 22 września b.r.

8. Porządek Mszy św. w naszym kościele w tym tygodniu:
- w poniedziałek i czwartek: Msze św. będą o godz. 7.00,
- we wtorek i środę: o 18.00,
- w piątek: o 7.30,
- w sobotę: o 8.00.

Drukuj

8 września 2019 r. - XXIII niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Gorąco dziękuję wszystkim pątnikom za udział we wczorajszej Pieszej Pielgrzymce Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie i za modlitwę oraz pielgrzymi trud ofiarowany w intencji naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ!

2. Dziś po Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na uczelnie katolickie.

3. Wszystkich ministrantów, kandydatów i tych, którzy chcieliby dołączyć do grona męskiej służby liturgicznej zapraszam w najbliższą środę – na Mszę św. o godz. 18.00 i później na spotkanie.

4. Młodzież zapraszamy też na spotkania formacyjne grupy oazowej – pierwsze z nich będzie w najbliższy piątek – o 18.00 Msza św. i po niej spotkanie.

5. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Nasz arcybiskup metropolita, a także świeccy organizatorzy wydarzenia „Polska pod Krzyżem”, zachęcają gorąco do udziału w spotkaniu, które w tym dniu odbędzie się w Kruszynie pod Włocławkiem. W archidiecezji będzie można tego dnia dołączyć do Pieszej Pielgrzymki z Krzyżami z katedry do Świętej Wody, wziąć udział w uroczystym świętowaniu rocznic ślubu i odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich – pod przewodnictwem ks. arcybiskupa, o godz. 18.00, w katedrze, a także uczestniczyć w świątecznej Eucharystii, która będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 8.00. Zważając na powagę sytuacji naszej Ojczyzny ks. abp Tadeusz Wojda prosi też wszystkich chorych i cierpiących, aby tego dnia łączyli się w modlitwie i swoje cierpienie ofiarowali w intencjach Kościoła, Ojczyzny i rodziny – przekażmy tą prośbę też naszym domownikom.

6. I jeszcze zaproszenie dla żeńskiej służby liturgicznej – nasza parafialna schola zaprasza wszystkie osoby chętne do wspólnego śpiewania na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w salce parafialnej.

7. Za tydzień, po drugiej Mszy św., zapraszam też na pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii św.

8. Święta Woda zaprasza natomiast w niedzielę na doroczną pielgrzymkę parlamentarzystów oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej.

9. Wspólnota Otwartych Serc przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku zaprasza osoby poszukujące współmałżonka i gotowe do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na spotkania w kościele pw. św. Maksymiliana w każdą trzecią sobotę miesiąca. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.

10. 22 września br. organizowana jest też Rowerowa Pielgrzymka do Sokółki. Zapisy przyjmowane są  przez internet – na stronie rozanostocka.pl.

11. W pozostałe dni tego tygodnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane:
- w poniedziałek i czwartek: o godz. 18.00,
- we wtorek: o 7.00.