Drukuj

17 marca 2019 r. - II niedziela Wielkiego Postu

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Jak słyszeliśmy w słowie ks. bpa Jerzego Mazura, dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Misji.

2. Jutro w katedrze o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w dniu imienin ks. abpa Edwarda. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

3. W najbliższy wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. W naszym kościele Msza św. będzie w tym dniu o godz. 18.00.

4. Chrześcijański Kongres Społeczny zaprasza na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się 24 marca b.r. o godz. 12.00 w Warszawie. Zapisy na wyjazd autokarem uczestników marszu przyjmują: P. Ewa Kapusta, parafia św. Wojciecha w Białymstoku, ul. Warszawska 46a, tel. 783 730 100, P. Alicja Wolańska, parafia Ducha Św. w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, sala Św. Marty, tel. 510 860 300, P. Bogusław Dębski, parafia Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27, tel. 600 436 041 oraz p. Wanda Cichocka, parafia św. Rocha w Białymstoku, tel. 609 191 040.

5. 28 marca b.r. w Operze i Filharmonii  Podlaskiej odbędzie się premiera filmu Michała Kondrata  pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Film opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej i kultu Bożego Miłosierdzia. Bilety są możliwe do nabycia w kasach opery oraz przez internet.

6. W pozostałe dni tego tygodnia Msze św. będą sprawowane:
- w poniedziałek: o godz. 7.00,
- w środę, czwartek i piątek: o 18.00,
- w sobotę: o 8.00.

Drukuj

10 marca 2019 r. - I niedziela Wielkiego Postu

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Radni naszej rady parafialnej na ostatnim zebraniu potwierdzili na kolejny rok składki na sprzątanie, organizację Triduum Paschalnego i odpustu oraz na Msze św. za mieszkańców poszczególnych miejscowości. Wysokość tych składek nie uległa zmianie. Przypominam też, że składki te są dobrowolne i są przejawem wspólnej troski o nasz lokalny Kościół. Dlatego proszę o życzliwość wobec radnych, którzy podjęli się tego zadania, a przy tej okazji dziękuję wszystkim zaangażowanym parafianom za naprawdę hojną ofiarność, przejawiającą się i w tych składkach i w ofiarach składanych na tacę i w wielu innych okolicznościach. BÓG ZAPŁAĆ!

2. W najbliższą środę przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Najczcigodniejszego Jubilata. Msza św. w naszym kościele będzie w tym dniu o godz. 18.00.

3. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę na rekolekcje wielkopostne zaprasza wspólnota apostolstwa trzeźwości w Krypnie. Szczegóły – na plakacie.

4.  „Dlaczego mąż nie słucha?”, albo „Dlaczego żona tyle mówi?” – to z kolei niektóre tematy podejmowane w ramach rekolekcji dla małżeństw, które organizuje w tym tygodniu w katedrze Duszpasterstwo Rodzin. Szczegóły – tutaj.

5. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku ogłasza nabór na kolejny rok szkolny oraz na Dzień Otwarty w piątek. Więcej informacji – na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Misji.

7. W pozostałe dni tego tygodnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane:
- w poniedziałek i czwartek: o godz. 7.00,
- we wtorek i piątek: o 18.00,
- w sobotę: o 8.00.

Drukuj

3 marca 2019 r. - VIII niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W przedsionku jest dostępny kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”, a także – do wzięcia – liczne archiwalne numery innych czasopism religijnych.

2. Dziś po drugiej Mszy św. będzie zebranie rady parafialnej.

3. Jutro w naszej archidiecezji obchodzimy uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej. Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 18.00. O tej samej porze odbędą się też główne uroczystości prowincjalne – w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Msza św. w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 18.00. Przypominam, że jest to dzień postu, zarówno ilościowego, jak też i od pokarmów mięsnych. W obecnych czasach częstego zamętu informacyjnego, warto sobie przypomnieć aktualne przepisy prawa kościelnego dotyczące postów:
- do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązane wszystkie osoby, które ukończyły 14 lat - aż do końca życia - w Środę Popielcową oraz we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada jakaś uroczystość,
- post w sensie ścisłym (ilościowy) - kiedy to można w ciągu dnia spożyć tylko jeden posiłek do syta oraz dodatkowo posilć się jakąś mniejszą ilością pokarmu maksymalnie dwa razy - dotyczy wszystkich osób od ukończenia 18. do rozpoczęcia 60. roku życia: w Środę Popielcową i w Wielki Piątek,
- czas Wielkiego Postu (bez wyjątków) jest ponadto - jedynym już obecnie w prawie kościelnym - takim okresem pokuty, w którym obowiązuje przykazanie powstrzymania się od udziału w zabawach.

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza wszystkich członków, kandydatów i sympatyków na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 7 marca b.r., o godz. 18.00 w parafii św. Maksymiliana w Białymstoku. Rozpoczęcie Mszą św. w dolnym kościele, której będzie przewodniczył J.E. bp Tadeusz Bronakowski - przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości KEP. Serdecznie zapraszam!

6. Nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane w naszym kościele:
Droga Krzyżowa: w piątki o godz. 17.30,
Gorzkie Żale: w niedziele, po drugiej Mszy św.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, podobnie jak też i za udział w rekolekcjach, które w naszej parafii będą tradycyjnie od poniedziałku do środy przed Niedzielą Palmową, a dla Szkoły Podstawowej w Obrubnikach dwa tygodnie wcześniej, czyli od 25 do 27 marca. W Wielkim poście, szczególnie przy okazji spowiedzi rekolekcyjnej, można również spełnić obowiązek dorocznej Komunii św. wielkanocnej.

7. Na stronach internetowych można znaleźć szczegóły dotyczące organizowanych w archidiecezji: rekolekcji ignacjańskich, rekolekcji dla nauczycieli i wychowawców, uroczystości dziękczynnych w 30. rocznicę ocalenia Białegostoku oraz świątecznej akcji Stowarzyszenia „Otwarty Dom”.

8. W pozostałe dni tego tygodnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane:
- we wtorek i piątek (kiedy to też przypada Dzień Kobiet): Msze św. będą o godz. 18.00,
- w I czwartek: o 7.00,
- w sobotę: o 8.00.