Drukuj

19 stycznia 2019 r. - II niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Msza św. na zakończenie tego Tygodnia będzie  sprawowana pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy w najbliższą sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła – o godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

2. W tym tygodniu przypada także Dzień Babci oraz Dzień Dziadka – pamiętajmy o nich również w naszych modlitwach.

3.  „On żyje i chce, abyś żył” – pod takim hasłem Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku organizuje w czasie ferii rekolekcje dla młodzieży męskiej, powyżej 16. roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej seminarium.

4. Msze św. w naszym kościele w tym tygodniu będą sprawowane codziennie o godz. 8.00.

Drukuj

12 stycznia 2020 r. - święto Chrztu Pańskiego

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W ubiegłym tygodniu zakończyłem doroczną wizytę duszpasterską. Pragnę wyrazić wdzięczność za wszystkie spotkania oraz wspólne modlitwy i rozmowy. Dziękuję radnym parafialnym, sołtysom i wielu innym przedstawicielom wszystkich miejscowości naszej parafii za podjęty trud współorganizacji kolędy. Dziękuję także wszystkim parafianom za hojne ofiary na rzecz naszego kościoła – zbierana przy tej okazji kwota rośnie z roku na rok i tym razem wyniosła 33 370 zł. Na dzień dzisiejszy stan liczebny naszej parafii wynosi 248 gospodarstw domowych, zamieszkiwanych przez 787 osób – jest to o 22 osoby więcej, niż w roku ubiegłym.

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego zebrano na tacę 857 zł na potrzeby Misji. Za te ofiary składam również serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

3. Ponawiam zaproszenie na dzisiejsze „Podlaskie kolędowanie” w naszym kościele – koncert w wykonaniu m. in. Olgi Bieńkowskiej i Jacka Kotlarskiego, ostatni z siedmiu takich koncertów w naszym województwie.

4. Dzisiejsze święto kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpoczyna się okres zwykły, natomiast żłóbek pozostaje w kościele, tradycyjnie, do 2 lutego.

5. 7 czerwca b.r. zostanie wyniesiony na ołtarze Czcigodny Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. W naszej archidiecezji powstała inicjatywa przybliżenia wiernym postaci i nauczania Prymasa Tysiąclecia. Pierwsze z cyklu spotkań o tej tematyce odbędzie się w najbliższy czwartek w budynku przy ul. Kościelnej w Białymstoku. Szczegóły – na stronie archidiecezji.

6. W najbliższą sobotę rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.

7. Za tydzień w katedrze białostockiej o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. bpa Henryka – w dniu jego imienin.

8. W tym tygodniu Msze św. w naszym kościele będą sprawowane:
- w poniedziałek i piątek: Msze św. będą o godz. 7.00,
- we wtorek, środę i czwartek: o 18.00,
- w sobotę: o 8.00.

Drukuj

5 stycznia 2020 r. - II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W przedsionku jest dziś dostępny nowy numer „Dróg Miłosierdzia”.

2. Jutrouroczystość Objawienia Pańskiego. Z racji na obowiązek świąteczny i dzień wolny od pracy, Msze św. będą u nas sprawowane według porządku niedzielnego. Ks. apb Tadeusz Wojda zaprasza natomiast na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się jutro o 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym będą przeznaczone na potrzeby Misji. Po Mszach św. będzie też dostępna poświęcona kreda do oznaczenia drzwi naszych domów.

3. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w najbliższą sobotę w sali przy zakrystii białostockiej katedry, o godz. 10.00.

4. Za tydzieńświęto Chrztu Pańskiego. Po drugiej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele koncert „Podlaskie kolędowanie” – najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Olgi Bieńkowskiej i Jacka Kotlarskiego, w bogatej też oprawie zewnętrznej. Ponawiam gorące zaproszenie do wygospodarowania odrobiny świątecznego czasu i wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

5. Absolwenci KUL, wraz z rodzinami, są też zaproszeni w przyszłą niedzielę na spotkanie w Centrum Pastoralno-Katechetycznym przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00.

6. Porządek Mszy św. w naszym kościele w pozostałe dni tego tygodnia:
- we wtorek, środę, i piątek: Msze św. będą o godz. 7.00,
- w czwartek: o 6.30,
- w sobotę: o 8.00.

7. Porządek kolędy w tym tygodniu:
- we wtorek, 7 stycznia, od godz. 12.00: pozostałe jeszcze domy w Obrubnikach,
- w środę, 8 stycznia, od godz. 14.30: Kozińce, strona północna,
- w czwartek, 9 stycznia, od godz. 12.00: Kozińce, domy przy szosie, drodze przykościelnej i pozostałe kolonie,
- w piątek, 10 stycznia, od godz. 16.00: Kozińce, strona południowa.