Drukuj

22 marca 2020 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Panu Henrykowi Żochowskiemu dziękuję za pomoc w naprawie pieca centralnego ogrzewania. BÓG ZAPŁAĆ!

2. Caritas Archidiecezji Białostockiej prosi o włączenie się do akcji „Kromka chleba dla sąsiada”, która pozwoli na objęcie pomocą żywnościową jak największej liczby potrzebujących. Prosimy o wsparcie osób w podeszłym wieku i położenie akcentu na pomoc sąsiedzką. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie CARITAS.

3. W najbliższą środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. tej uroczystości będą u nas we wtorek i środę o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu Msza św. w intencji chorych będzie sprawowana w czwartek o godz. 7.00.

5. Przypominam też, że w przyszłą niedzielę ma już obowiązywać tzw. „czas letni”.

6. Pozostałe Msze św. będą w tym tygodniu:
- w poniedziałek i sobotę: o godz. 8.00,
- w piątek: o 17.00.

7. W dalszym ciągu proszę o pilniejsze niż zwykle śledzenie aktualności na stronie parafialnej – można tu też sięgnąć po informacje podawane już wcześniej, m. in. odnośnie Mszy św., nabożeństw i modlitw w kościele, posługi chorym, czy działalności CARITAS.

Drukuj

15 marca 2020 r. - III niedziela Wielkiego Postu

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W związku z zarządzeniami kryzysowymi (dwa najważniejsze dostępne tutaj i tutaj), podaję kilka ważnych informacji dotyczących naszej parafii:

- od dziś możliwość uczestnictwa we Mszy św. w kościele - w niedziele i dni powszednie - została ograniczona do osób zamawiających intencję mszalną, a w wypadku pogrzebu, do najbliższej rodziny – z zastrzeżeniem, że w świątyni może być maksymalnie 50 osób; na placu przykościelnym oraz za ogrodzeniem we Mszy św. mogą już uczestniczyć wszyscy wierni – tutaj już obowiązuje tylko ograniczenie ilościowe: do 50 osób na każde zgromadzenie (również tam będzie w niedziele udzielana Komunia św.),

- aby bardziej umożliwić udział w Eucharystii, ogłaszam, że w czasie obowiązywania w/w restrykcji będzie sprawowana w niedzielę dodatkowo Msza św. o godz. 12.00 w intencjach każdego uczestnika liturgii (dziś ta Msza św. będzie po modlitwie „Anioł Pański”, z okazją do spowiedzi, o czym poniżej),

- odwołane jest dzisiejsze spotkanie związane z przygotowaniem do I Komunii św.,

- na stronie archidiecezji można znaleźć wykaz transmisji Mszy św. w najbliższym czasie; szczególnie polecam też transmisje rekolekcji, gdyż pod znakiem zapytania stoi jeszcze w tej chwili organizacja naszych rekolekcji parafialnych,

- dziś jeszcze oraz jutro i pojutrze modlimy się w naszym kościele południową modlitwą „Anioł Pański”, w łączności z Ojcem Świętym, w intencji o oddalenie grozy epidemii, od środy natomiast – planowo aż do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego – można przyjść codziennie o godz. 20.30 na różaniec w intencji chorych, tych którzy niosą im pomoc oraz o ustanie epidemii,

- po tych modlitwach będzie też zawsze dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, a kościół nasz będzie otwarty każdego dnia pomiędzy w/w modlitwami a Mszą św.,

- dodatkowe wspólne adoracje Najświętszego Sakramentu mogą być zorganizowane na konkretny wniosek parafian,

- w tym tygodniu Msza św. w intencji chorych będzie sprawowana jutro o godz. 18.00,

- można już zgłaszać parafian do przedświątecznej lub częstszej posługi duszpasterskiej; wielkanocna spowiedź chorych jest planowana w Wielkim Tygodniu, a dokładny termin podam w Niedzielę Palmową,

- Towarzystwo Przyjaciół Gminy Dobrzyniewo informuje, że zbliżające się wydanie żywności jest odwołane, z powodu zamknięcia wszystkich Pracowni Edukacji Kulturalnej na terenie gminy. Żywność przewidziana na marcowe wydanie zostanie przekazana dn. 21 maja b.r., czyli w terminie następnego wydania. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną udzielone telefonicznie, pod nrem: 573 195 585.

2. W ubiegłą niedzielę na Misje zebrano u nas 440 zł. BÓG ZAPŁAĆ!

3. W zakrystii są dostępne świece CARITAS na stół wielkanocny.

4. Msza św. z okazji imienin ks. abpa seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji najdostojniejszego solenizanta.

5. W najbliższy czwartek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. tej uroczystości będą sprawowane w naszym kościele: w czwartek o godz. 7.00 oraz w środę o 18.00.

6. Porządek Mszy św. w naszym kościele w pozostałe dni tego tygodnia:
- we wtorek: Msza św. będzie o godz. 7.00,
- w piątek: po Drodze Krzyżowej,
- w sobotę: o 8.00.

7. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w kraju i w archidiecezji proszę także o codzienne śledzenie aktualności na naszej stronie.

Drukuj

8 marca 2020 r. - II niedziela Wielkiego Postu

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Dziś w przedsionku jest dostępny kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”, zaś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Misji.

2. W zakrystii natomiast są dostępne świece CARITAS na stół wielkanocny.

3. Zgodnie z wielkopostną tradycją, można też już składać ofiary na wystrój Grobu Pańskiego i organizację Triduum Paschalnego.

4. W najbliższy piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Najczcigodniejszego Jubilata.

5. W piątek też wchodzi do kin film „Zieja” – historia niezwykłego kapłana, kapelana wojskowego podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnego kapelana Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego  i współzałożyciela KOR-u, inwigilowanego przez służbę bezpieczeństwa PRL.

6. Porządek Mszy św. w naszym kościele w tym tygodniu:
- w poniedziałek, środę, czwartek i piątek: Msze św. będą o godz. 18.00,
- we wtorek: o 7.00,
- w sobotę: o 8.00.

7. W minionym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Janina Sawicka z Kulikówki. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!